ENA 8
A kis gép, amely nagy teljesítményt nyújt
Tökéletes kávéélményt keres anélkül, hogy sok helyre lenne szüksége? A kompakt ENA 8 olyan csúcstechnológiákkal érkezik, mint a professzionális aromadaráló és a finom hab technológia a legfinomabb kávé elkészítéséhez – és most a két csésze funkcióval akár két csészét is készíthet egyszerre. Letisztult vonalaival és stílusos akcentusaival egy elegáns formatervezési forma kis formátumban.
A ENA 8 ideális helyzetben van

ENA 8 - Full Metropolitan Black (EC)
returnForm_articleNumber 15493
Prémium technológia
A Professional Aroma Grinder egyenletesebb őrlést ér el, 12,2%-kal fokozva a kávé aromáját, míg az innovatív finomhab technológia gyönyörűen könnyű tejhabot hoz létre a tejjel készült trendkülönlegességekhez. A két csésze funkciónak köszönhetően az ENA 8 mostantól két feketekávékülönlegességet is készíthet egyszerre. A zseniális tejrendszer tisztító funkciója garantálja a TÜV-tanúsítvánnyal rendelkező higiéniát, amely hozzájárul a folyamatosan tökéletes eredményhez.

Egyszerűen élvezd
A könnyen használható érintőképernyős kijelzőnek és az intuitív kezelésnek köszönhetően 15 különlegesség van a keze ügyében. A tejrendszer tisztítási funkciója egy gombnyomással elindítható, így mindenkor biztosítva van a TÜV által tanúsított higiénia. Kávéfőzőjét okostelefonjáról is kényelmesen kezelheti, mert a WiFi technológiának köszönhetően az ENA 8 a J.O.E.®-vel is kompatibilis.

Nagy dizájn, kis formátum
A mindössze 27,1 x 32,3 x 44,5 cm méretű legkisebb kávéfőzőnk bárhol elfér – a teljesítmény csökkenése nélkül. Bár kompakt formátumban érkezik, az ENA 8 megtestesíti a JURA egyedülálló minőségét mind a kávé, mind a dizájn tekintetében. A minimalista dizájn letisztult vonalakkal, kiváló minőségű anyagokkal és elegáns díszítésekkel, mint például a krómozott csészetálca és a kristálytiszta gyémánt megjelenésű víztartály tökéletes azok számára, akik egyaránt értékelik a jó ízt és a jó kávét.

ENA 8: Műszaki adatok
| A specialitások száma | 15 |
|---|---|
| Eszpresszó | |
| 2 × eszpresszó | |
| Kávé | |
| 2 × kávé | |
| Caffè Barista | |
| Espresso doppio | |
| Cortado | |
| Cappuccino | |
| Cappuccino Extra Shot | |
| Flat white | |
| Flat white Extra Shot | |
| Latte macchiato | |
| Latte macchiato Extra Shot | |
| Tejhabadag | |
| Forró víz |
| Wi-Fi-kapcsolat otthoni hálózathoz | |
|---|---|
| Jeladó a szállítási csomagban | - |
| Daráló | Professional Aroma Grinder (P.A.G.) |
|---|---|
| Porcsúszda az őrölt kávénak | |
| Lungo funkció | |
| Impulzusos extrahálási eljárás (P.E.P.®) | |
| Változtatható forrázóegység | 6 – 10 g |
| Nagy teljesítményű szivattyú, 15 bar | 1 |
| Termoblokkos fűtőrendszer | 1 |
| Fluidrendszerek | 1 |
| Tejrendszer / cserélhető tejkiöntő | HP1 / CX1 |
| Kijelző | 2,8" színes érintőképernyős kijelző |
|---|---|
| Programozható és egyénileg beállítható vízmennyiség a kávéhoz | |
| Programozható és egyénileg beállítható erősségű kávé | 10 fokozat |
| Programozható forrázási hőmérséklet | 3 fokozat |
| Programozható tej-/tejhabmennyiség | |
| Programozható forróvíz-hőmérséklet | 3 fokozat |
| Kompatibilis a J.O.E.® rendszerrel |
| Intelligens vízrendszer (I.W.S.) | |
|---|---|
| Szűrőpatron | CLARIS Smart+ |
| Integrált öblítési, tisztítási és vízkőtelenítési program | |
| Felügyelt csepptálca | |
| JURA-higiénia: TÜV-tanúsítvánnyal |
| Energiatakarékos üzemmód (E.S.M.©) | |
|---|---|
| Zero-Energy Switch, ill. hálózati kapcsoló | |
| Programozható kikapcsolási idő |
| Csészevilágítás, borostyán/fehér |
|---|
| Állítható magasságú/szélességű kombinált kifolyó | 68 – 138 mm / – |
|---|---|
| Állítható magasságú forróvíz-kifolyó | 70 – 140 mm |
| Víztartály űrtartalma | 1.1 l |
| Kávébabtartály űrtartalma | 125 g |
| Kávézacctartály (adagok) | 10 |
| Kábelhossz | 1.1 m |
| Feszültség / névleges teljesítmény | 230 V ~ / 1450 W |
| Áramerősség | 10 A |
| Készenléti teljesítmény | 0 W |
| Tömeg | 9.4 kg |
| Méret (szé × ma × mé) | 27.1 × 32.3 × 44.5 cm |
| Cikkszám, terméknév | 15493, Full Metropolitan Black (EC) |
| EAN-kód | 7610917154937 |
| Gyártó ország | Made in Portugal |
| Modellév | 2022 |
| Adagolókanál őrölt kávéhoz | |
|---|---|
| Tejvezető cső csatlakozóval | |
| Tartály a tejrendszer tisztításához | |
| Tejrendszertisztító (minitabletták) | |
| 3-fázisú tisztítótabletták | |
| CLARIS Smart+ szűrőpatron | |
| Szűrőhosszabbító/szűrőburkolat | |
| Használati útmutató | |
| Garanciális feltételek |
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Instructions for Use (EN)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Instructions for Use (EN)
(PDF, 2,2 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Посібник з експлуатації (UA)
(PDF, 2,6 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) 取扱説明書 (JP)
(PDF, 7,4 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Istruzioni per l‘uso (IT)
(PDF, 2,2 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Bruksanvisning (SV)
(PDF, 2,4 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Mode d’emploi (FR)
(PDF, 2,2 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Руководство по эксплуатации (RU)
(PDF, 2,2 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Käyttöohje (FI)
(PDF, 2,4 MB)
ENA 8 (INTC) Kasutusjuhend (EE)
(PDF, 2,8 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Manual de instruções (PT)
(PDF, 2,2 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Modo de empleo (ES)
(PDF, 2,2 MB)
ENA 8 (EC/SC/INTC) Instrukcja obsługi (PL)
(PDF, 2,2 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Instruksjonsbok (NO)
(PDF, 2,4 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Bedienungsanleitung (DE)
(PDF, 2,2 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Gebruiksaanwijzing (NL)
(PDF, 2,2 MB)
ENA 8 (EC/ECS/SC/SCS/INTC) Betjeningsvejledning (DK)
(PDF, 2,4 MB)
ENA 8 (INTC) Lietošanas pamācība (LV)
(PDF, 2,5 MB)
ENA 8 (INTC) Naudojimo instrukcija (LT)
(PDF, 2,5 MB)
ENA 8 (CNC) 使用说明 (CN)
(PDF, 3 MB)
A szűrő cseréje
Az integrált RFID (Radio-Frequency-Identification) chipnek köszönhetően, a CLARIS Smart folyamatosan rögzíti a szűrő használatával kapcsolatos információkat, és figyelmeztet a szűrőcserére amikor annak teljesítménye a végéhez közeledik.
A készülék tisztítása
A tisztítás meghosszabbítja a kávéfőző élettartamát, és a legmagasabb szinten tartja a kávé minőségét. Csak a JURA tisztítótablettáit használja, amelyeket kifejezetten a tisztítóprogramhoz terveztek.
A tejrendszer tisztítása
A dupla kifolyóban található tejrendszer higinékusan tartása és tökéletes működésének biztosítása egyszerű feladat. Ehhez mindössze arra van szükség, hogy ne felejtse el minden nap megtisztítani a tejrendszert a tejes kávétermékek készítését követően, mely mindössze körülbelül két percet vesz igénybe. Csak a JURA tejrendszer tisztítószerét használja, amelyet kifejezetten a tejrendszer tisztítására fejlesztettek ki.















